Dorośli

People, knowledge, education study school concept. Group of happy students reading books and preparing to exam in library

Dla dorosłych oferujemy dwa profile zajęć:

Obiecywali nauczyć cię mówić, a kazali ci robić ćwiczenia w podręczniku i zakuwać listy słówek, a potem połowa lekcji schodziła na sprawdzaniu, czy zrobiłeś robotę, którą oni sami mieli zrobić? Nie na tym polega nauczanie języka. Jeśli masz już dość systemu szkolnego, który przyniósł ci marne efekty, my mamy do zaoferowania zupełnie coś innego.

Profil 1 – ogólne rozwijanie znajomości języka angielskiego z naciskiem na naukę wymowy i rozumienia ze słuchu. Nauka wymowy odbywa się przy użyciu naszej autorskiej metody i polega głównie na powtarzaniu całych zdań (nie ma to nic wspólnego z metodą Callana). Nauka rozumienia ze słuchu odbywa się już w trakcie ćwiczenia wymowy, ale stosujemy również inne techniki, między innymi analizowanie wymowy zdań i pojedynczych słów w autentycznych nagraniach. Nacisk w trakcie zajęć na nauczanie wymowy i rozumienia ze słuchu ułatwia ćwiczenie użycia języka w krótkich konwersacjach, które również są częścią każdej lekcji.

Profil 2 – angielski w turystyce – zajęcia tutaj mają na celu nauczenie języka niezbędnego w podróży z uwzględnieniem wszelkich ewentualności, które mogą wyniknąć w trakcie podróży i wakacji za granicą (kłopoty ze zdrowiem, wydarzenia losowe, pojawienie się różnych dodatkowych okazji, ale również podstawowe aspekty podróżowania takie jak: procedury lotniskowe, sytuacje w samolocie, podróżowanie taxi, pociągiem, procedury hotelowe i sytuacje w hotelu, wynajmowanie samochodu itp) W trakcie każdych zajęć odbywają się liczne krótkie rozmowy z użyciem ćwiczonego słownictwa oraz powtórki materiału z poprzednich zajęć. Wszystko to w bezstresowej atmosferze i z nieustającą asystą ze strony nauczyciela.
Wszystkie zajęcia realizowane są w oparciu o naszą autorską metodę z drobnymi modyfikacjami wprowadzanymi przez poszczególnych lektorów dzięki czemu słuchacz może wybrać odpowiednią wersję naszejmetody u danego lektora. Nasza metoda polega głównie na nauczaniu płynnej wymowy brytyjskiej na podstawie całych zdań. Dzięki temu odwzorowujemy naturalny i najskuteczniejszy proces przyswajania języka, który ma miejsce u dzieci uczących się języka ojczystego. Jeśli słuchacz w ciągu całego kursu, lekcja po lekcji ćwiczy mówienie całych zdań oraz rozumienie całych zdań, to w chwili wyjazdu za granicę mówienie całymi zdaniami i rozumienie całych zdań nie jest dla takiego słuchacza niczym szczególnym ani stresującym, ponieważ jest to coś, co ćwiczył lekcja po lekcji przez cały czas trwania kursu. Natomiast jeśli kurs skupia się na robieniu ćwiczeń z podręcznika, czytaniu tekstów po cichu aby zaznaczyć opcje T/F lub wstawić gdzieś jakieś słowo, wówczas nic dziwnego, że słuchacz odczuwa stres i doświadcza trundości przy porozumiewaniu się w języku obcym, ponieważ w czasie kursu nie ćwiczył wogóle lub prawie w ogóle mówienia całymi zdaniami i rozumienia całych zdań w języku mówionym. Dlatego właśnie lekcje języków obcych w naszej szkole opierają się na ćwiczeniu mówienia i rozumienia całych zdań.

Osiowymi założeniami naszej metody uczenia są:

W praktyce oznacza to,

że jeśli ktoś chce nauczyć się mówić płynnie

całymi zdaniami z dobrą wymową, wówczas głównie właśnie to będziemy ćwiczyć w czasie lekcji – mówienie całych zdań płynnie z dobrą wymową.
To tylko bardzo ogólne cechy naszej metody nauczania. Sprawdź nas! Przyjdź na nasze lekcje!

cennik

Podane ceny dotyczą płatności od jednej osoby w grupie. Oferujemy również zajęcia indywidualne, szczegóły w zakładce CENNIK

Jesteś zainteresowany?